Szép kártya
Széchenyi Pihenő Kártya
Az 55/2011. (IV.12.) Korm. rendelet alapján megnyílt a lehetőség arra, hogy – a megszűnő üdülési csekk helyett
a munkáltatók a munkavállalók részére
Széchenyi Pihenő Kártyát adjanak.
A Széchenyi Pihenőkártya bevezetésének célja az egészségmegőrzéshez, az egészséges életmódhoz és általában az életminőség javításához kapcsolódó szolgáltatások elérhetőségének bővítése. További célja a turizmus gazdaságfejlesztési szerepének erősítése, valamint a gazdasági növekedés hazai forrásainak bővítése.
Egy adott évben bérenkívüli juttatás (cafetéria) keretében kedvezményes adózással (32,5%) támogatás adható a SZÉP Kártyára, amely a koronavírus miatt 2020. április 22-december 31. időszakban mentes a szocho alól, így az alszámla-értékhatárokat, illetve a rekreációs keretösszeget meg nem haladó támogatás után a munkáltatónak csak 15 százalék szja-t kell fizetnie.
A SZÉP Kártya juttatási forma biztosításánál az értékhatárok éves szinten:
1. a versenyszférában: 450.000 Ft, amely 2020-ban 800.000 Ft-ra nőtt, míg a költségvetési szerveknél: 200.000 Ft-ról 400.000 Ft-ra nőtt a koronavírus miatt bevezetett gazdaságélénkítő intézkedéseknek köszönhetően.
Több zsebes (alszámlás) kártyaként használható az MKB SZÉP Kártya és továbbra is él az egyes alszámlákra vonatkozó korlát, de szintén a koronavírus miatt bevezetett intézkedéseknek köszönhetően a 140/2020. (IV. 21.) kormányrendelet alapján 2020-ban nőtt a munkáltató által a SZÉP-kártya
- szálláshely alszámlájára utalt támogatás legfeljebb évi 400 ezer forintra (225 ezer forint helyett),
- vendéglátás alszámlájára utalt támogatás legfeljebb évi 265 ezer forintra (150 ezer forint helyett),
- szabadidő alszámlájára utal utalt támogatás legfeljebb évi 135 ezer forintra (75 ezer forint helyett).
A SZÉP-kártya adóelőnye eddig is vitathatatlan volt, a megjelent kormányrendelet értelmében pedig a cafeteriaelemet terhelő szociális hozzájárulási adót nem 2020. június 30-ig, hanem december 31-ig engedi el a kormány. Ezzel a kártya összes adóterhe 32,5 százalékról 15 százalékra csökken az év végéig. Tehát a munkáltatóknak idén már nem kell a SZÉP-kártyára utalt béren kívüli juttatásokra szociális hozzájárulási adót (szocho) fizetni.
Az MKB SZÉP Kártya megjelenésében, és használatában a bankkártyákhoz hasonló, használata lehetővé teszi, hogy a rendszerbe bevont szolgáltatóknál a felhasználó az MKB SZÉP Kártyás számlái terhére szolgáltatásokat vásároljon, egyenlegét bármikor lekérdezheti (interneten, telefonon keresztül).